1 семестр

ВІТАЄМО МАЙБУТНІХ ПРОГРАМІСТІВ! СЬОГОДНІ ВАШ ДЕНЬ! БАЖАЄМО, ЩОБ КОМП’ЮТЕР ВАС НІКОЛИ НЕ ПІДВОДИВ!

Білл Гейтс, Марк Цукерберг, Шон Паркер, Торвальдс Лінус - хто не знає цих знаменитих талановитих програмістів! Звичайно, не всім бути Білл Гейтсами, але професія програміста, безумовно, є однією з найбільш затребуваних в нашому світі. І, звичайно ж, існує таке професійне свято.

Цього року його відзначають 13 вересня – у 256 день у році.

Число 256 обрано символічно, а також тому, що це максимальний степінь числа 2, який не перевищує кількості днів у році[

Особисті якості програміста.

Одна з найважливіших якостей справжнього програміста - це здатність до самонавчання. Та й як же інакше? Адже нові програми і нове програмне забезпечення (ПЗ) з'являються чи не щодня. Програміст не тільки повинен орієнтуватися у цих новинках, але і добре володіти принципами їх роботи.

Ще одна обов'язкова умова - це володіння англійською мовою. Вся технічна документація, що супроводжує вихід нового ПЗ, зазвичай заповнюється англійською мовою, і програміст повинен не тільки її прочитати, а й зрозуміти, що ж саме там написано, а це, як показує практика, далеко не завжди одне і те ж.

Хороші програмісти можуть працювати поодинці, але для них не менш важливим є вміння працювати в команді, оскільки великі системи, як правило, є результатом колективних розробок і великих складних проектів. Окрім цього, програміст повинен володіти великим творчим потенціалом і не соромитися, якщо це необхідно, проявляти особисту ініціативу.

Програміст повинен вміти думати, інтуїтивно відчувати, яке рішення буде правильним, а яке може завести в глухий кут. Загалом, програмування – це талант.